You are currently viewing Dariusz Paczuski: branża hipermarketów spożywczych ma się bardzo dobrze

Dariusz Paczuski: branża hipermarketów spożywczych ma się bardzo dobrze

– Rok 2020 zakończył się bardzo dobrze. Podobnie jest w roku obecnym – 2021. Branża spożywcza, branża hipermarketów, supermarketów, dyskontów ma się bardzo dobrze – powiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Paczuski, wiceprzewodniczący Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ “Solidarność”.

Według niektórych ekspertów kryzys związany z pandemią miał przyczynić się do upadku bądź zubożenia wielu przedsiębiorstw, w tym także tych z sektora handlu spożywczego.

– Jeżeli chodzi o okres pandemii, to ta branża przeszła go zaskakująco dobrze. Myślę, że nikt się nie spodziewał aż tak dobrych wyników – powiedział Dariusz Paczuski.

Dodał, że “nie może przytaczać konkretów, ponieważ klauzule poufności są tak skonstruowane, że możemy mówić o tym tylko na pewnym poziomie ogólności”.

Podkreślił, że “rok 2020 zakończył się bardzo dobrze”. – Podobnie jest w roku obecnym – 2021. Branża spożywcza, branża hipermarketów, supermarketów, dyskontów ma się bardzo dobrze – zaznaczył.

– Mało tego; trzeba powiedzieć, że niektórzy z ekspertów wieszczyli upadek czy schyłek hipermarketów. Natomiast mamy tu odbicie. Hipermarkety wracają do gry. Ta dziedzina ma się zatem bardzo dobrze, o ile nie najlepiej, jeśli chodzi o handel w naszym kraju – powiedział Dariusz Paczuski.

Źródło: https://www.polskieradio24.pl/130/8358/Artykul/2784700,Dariusz-Paczuski-branza-hipermarketow-spozywczych-ma-sie-bardzo-dobrze?fbclid=IwAR24nSs9F9XOfP09GOMbNB73103rWkU9oXL68DzCpGJ9bOEPuegqxUXyCqU