You are currently viewing Piotr Duda domaga się surowych kar dla sklepów otwartych w niedziele

Piotr Duda domaga się surowych kar dla sklepów otwartych w niedziele

– Skończy się wreszcie zabawa w paczkomaty przez duże sieci handlowe i rozpocznie się normalne przestrzeganie ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę – powiedział przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

1 lutego br. weszła w życie nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, ograniczająca możliwość omijania zakazu przez sieci, które korzystały ze statusu placówki pocztowej. Zgodnie z nowelą w niehandlowe niedziele duże sklepy zatrudniające pracowników nie będą mogły działać pod pretekstem świadczenia usług pocztowych, jeśli przychody z tej działalności będą stanowić mniej niż 40 proc. przychodów ze sprzedaży.

Wejście w życie nowelizacji skomentował w mediach społecznościowych przewodniczący NSZZ „Solidarność”, Piotr Duda.

Piotr Duda domaga się kar dla sklepów otwartych w niedziele

– Można powiedzieć: nareszcie. Czekaliśmy na to długo, dlatego że dzisiaj, mam nadzieję, skończy się wreszcie zabawa w paczkomaty przez duże sieci handlowe i rozpocznie się normalne przestrzeganie ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę – powiedział Piotr Duda.

– I z tego miejsca apeluję do wszystkich pracowników, ale także obywateli w naszym kraju, którym zależy na tym, aby pracownicy w handlu też mieli odpoczynek. Jeżeli zauważą, że w niedzielę są otwarte sklepy czy sieci handlowe, by te procedery zgłaszali do inspekcji pracy. A te inspekcje pracy powinny nakładać w takich wypadkach najwyższe kary, czyli te po 100 tysięcy złotych – zaapelował przewodniczący Solidarności.

Źródło: https://www.dlahandlu.pl/detal-hurt/wiadomosci/piotr-duda-domaga-sie-surowych-kar-dla-sklepow-otwartych-w-niedziele,105602.html